zawada2@diecezja.tarnow.pl

Zawada 47
33-112 Zawada

Odsłony: 320

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

|||||||||||||||||||||||||||||||||

:-) GŁOS Z GŁOŚNIKÓW w kościółku służy TAJEMNICY SPOWIEDZI.

MIEJSCE spowiedzi – też (ZAKRYSTIA albo..., albo SALKA).

[*] SPOWIEDŹ Z GRZECHÓW POWSZEDNICH (LEKKICH) nie jest ściśle konieczna, niemniej jest przez biskupów gorąco zalecana.

DLACZEGO NIE JEST KONIECZNA?

Odp.: Gdy ŻAL wypływa Z MIŁOŚCI do Boga miłowanego nade wszystko, (wtedy) [...] ODPUSZCZA GRZECHY POWSZEDNIE. Przynosi on także przebaczenie GRZECHÓW ŚMIERTELNYCH, jeśli zawiera mocne POSTANOWIENIE przystąpienia do SPOWIEDZI sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe.

DLACZEGO JEST ZALECANA?

Odp.: Regularne spowiadanie się z grzechów powszednich pomaga nam (1) kształtować sumienie, (2) walczyć ze złymi skłonnościami, (3) poddawać się leczącej mocy Chrystusa i (4) POSTĘPOWAĆ W ŻYCIU Ducha (przekład z drugiego polskiego wydania KKK: CZYNIĆ POSTĘPY W ŻYCIU duchowym).

[**] Kiedy SPOWIEDŹ w obecności Jezusa i spowiednika jako część sakramentu pokuty jest u nas możliwa?

W KAŻDYM TYGODNIU, zwłaszcza PRZED MSZĄ ŚW. i PO NIEJ.

Wiadomość o Mszach św. w bieżącym tygodniu jest tu:

OGŁOSZENIA, m.in. Msze św..

Można umówić się na WYBRANY CZAS. Tel. 14 679 55 05.

SPOWIEDNIK w zwykły PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA czuwa po południu przez 90 minut do Mszy św,

zatem dowiedz się, czy jest wyjątek! Kliknij poniższy link:

OGŁOSZENIA, m.in. Msze św..

KOMUNIA ŚW. PIERWSZOPIĄTKOWA w obrzędzie poza Mszą może być w tym czasie co kilkanaście minut dla każdego, kto jest W STANIE ŁASKI (NIE MA GRZECHU CIĘŻKIEGO), choćby od jego najnowszej spowiedzi minęło WIELE WIĘCEJ niż osiem dni (por. słowa Jezusa o Komunii św. w pierwszą sobotę miesiąca).

Przeczytaj wyżej punkt [*] o doskonałym żalu za grzechy, czyli o żalu wypływającym Z MIŁOŚCI do Boga miłowanego nade wszystko.